seriál

The 100

Lidstvo si zase zničilo planetu – tentokrát nukleární válkou. Několik pár vyvolených naskákalo do lodí a několik generací přebývali ve vesmíru a na zemi se koukali z okýnka. Jednoho dne však přišel okamžik, kdy už jim přestávali stačit zdroje k přežití. Voda, jídlo, vzduch. Ani regulace populace s občasným vypuštěním několika lidí do vesmíru, za jakýkoliv přestupek, jim moc nepomáhala. Nastal tedy čas zkontrolovat, zda je planeta kterou mají téměř na dosah obyvatelná. Vyslali 100 teenagerů to zjistit. Všichni byli za něco odsouzení a zavření, takže místo vypuštění do vesmíru a jisté smrti je poslali na zem.

Děti to přežijí a co víc zjistí, že planeta je obyvatelná. Stromy, voda všechno v pohodě. A tak si tam chvilku jen tak vesele skotačí a myslí si, že se nikdo nedívám. Ale on se dívá. Nejsou tam totiž ani zdaleka samy. Na zemi se pohybuje několik kmenů a jedna uzavřená společnost. Ta pobývá v obrovském krytu, který je chránil před radiací. Problém je v tom, že nemůžou ven. Zemřeli by na následky radiace vůči které jsou ostatní kmeny i posádka z vesmíru imunní.

Mezitím na vesmírné stanici dojdou k závěru, že prostě musí přistát ať se děje co se děje. Přistání není sice úplně hladké, stanice přistanou na různých místech, ale většina to přežije. Časem se pak postupně setkávají a mají velkou radost, že jsou živí. Celý seriál je o válčení mezi jednotlivými kmeny resp. mezi kmeny a posádkou z vesmíru. Nikdo je prostě nemá rád.

Zvláštní zápletkou je pak místo zvané City of Light. Je to virtuální město, kde lidé necítí bolest a vlastně žádné emoce. Ovládá ji Alie – program. A ta chce vládnout a jejím cílem je dostat všechny lidi do své virtuální reality. Lidé, kteří se do tohoto města dostanou jsou pak jejími loutkami a dělají přesně to co jim Alie řekne. Třeba spáchají sebevraždu a tak.

Typický post-apokalyptický seriál, kde jde pořád někomu o život. Jednou vyvraždí jeden kmen, jiný se pak chce pomstít a tak poseká další skupinku a tak pořád dokola.

Hodnocení

4 plameny z 5

O seriálu