seriál

Hra a trůny

Začalo to v roce 2011 a všichni o tom mluvili. Hra o trůny to musíš vidět. Nejlepší seriál. Úplně super. Tak jsem se rozhodla, že tomu dám šanci. I když se mi popravdě moc nechtělo. Jakože se to odehrává v blíže nespecifikované době a nejsou tam smartphony ani internety tak mě to moc nelákalo. Vypadalo to spíš jako nějaké historické drama, kde se všichni budou mečovat a hádat se komu patří támhle ta louka a komu tenhle krtinec. Ano, nevěděla jsem, že je to fantasy a budou tam čarodějnice a zombíci (nebo co to je) a draci a eunuchové a co je vlastně Branon (jsem nepochopila doteď).

Když se rozhodnete si pustit první díl a jediná informace, kterou k tomu máte je “je to super” tak budete asi dost překvapení. Já byla. První díl je strašně složitý. Vychrlí na vás spoustu postav a různých vztahů mezi nimi. Absolutně jsem se nechytala. Nicméně si je ani nemusíte pamatovat, většina stejně umře. Hups spoiler. I když spoiler v Hře o trůny asi moc spoiler nebude, stejně už to všichni viděli.

Po pár dílech se z toho, ale stane celkem napínavý příběh. Nejenom, že čekáte kdo další umře, ale i jak to všechno dopadne. Trochu nevýhoda je, že časové rozpění mezi jednotlivými sériemi je poměrně dlouhé, takže většinou zapomenu co se stalo v těch předchozích. Spousta postav umře, ale objeví se nové. Nebo na vás vybafne postava, co byla někde v prvním dílu a vy přemýšlíte, kdo to sakra je.

Jak tomu, ale jednou propadnete, není cesty zpět.

Hodor.

Hodnocení

5 trůnů z 5

O seriálu