seriál

Pustina

Chce se mi napsat: „nejlepší český seriál všech dob“. Ale nenapíšu to, protože to říkají všichni. Ale hned po ulici možná. ;-) (humor) Kdo neviděl ulici, tak honem dohnat. Všechny díly pěkně od začátku. Je jich něco málo přes 3000 takže pohodička. Je to totiž strašně interaktivní seriál. Můžete u něho žehlit, vařit, psát články, kreslit, jíst, prát, spát, sr… cokoliv vás napadne. To třeba u Pustiny nemůžete, protože pak byste asi nevěděli o čem to bylo. To třeba u ulice nevadí. :). Ok, ok dost srovnávání nesrovnatelného. Pustina působí strašně depresivně. Bydlet v takové vesnici tak budete mít chuť se asi zabít. Nevím, jestli se to odehrávalo přímo v zimě, nicméně chladně to určitě působí.

Je to mysteriózní drama. Nebo prostě detektivka. Na začátku se ztratí malá holka (i když postupem času zjišťujeme, že to asi nebylo úplný neviňátko, možná spíš drogově ostřílená harcovnice). Poměrně brzy ji najdou. I když vlastně celkem pozdě, protože už je mrtvá. První podezřelý je její otec, což může souviset s tím, že se najde u jeho domu. Konkrétně tedy ve studni. Hups spoiler. Ale zkušený divák ví, že on to neudělal, protože by to bylo moc snadné a ne moc mysteriózní. I když se chová trochu psychopaticky a jeho spoluobčané ho nemají pak moc rádi. Dalo by se říct, že se ho i bojí.

Určitě to znáte, když se díváte na detektivku, tak tipujete kdo to byl. A já si troufám říct, že tady se netrefíte. Protože všichni se tam chovají podezřele a vy máte pocit, že každý něco skrývá a jen čekáte až se to provalí. A máte pocit, že tam každý mohl někoho zabít. Proto je to tak poutavé. Chcete vědět, kdo to teda vlastně byl. Něco jako u Twin Peaks, ale tady se to fakt dozvíte. Na konci. Nečekaně.

Plyne z toho i určité ponaučení, nebo rada do života. Nikdy nechoďte do restaurace/hospody, kde vaří lidé z polepšovny. To bylo fakt nechutný. Aneb neser lidi, co ti připravují jídlo. Ale to už je zase jiný příběh.

Hodnocení

5 oslů z 5

O seriálu