film

Pasažéři

Na tenhle film jsem se těšila. Ne, nebylo to kvůli Chrisovi… možná trochu. Pro nás co si ho pamatujeme z Everwoodu, je to celkem změna. Film je strašně předvídatelný. Tím pádem trochu nudný. Na začátku se stane nehoda, která probudí Chrise (viděla jsem to před týdnem a už si nepamatuju jak se jmenovala jeho postava) z hibernace. Poměrně brzy zjistí, že se probudil jen on a do cílové destinace dorazí až za 90 let. Což docela nasere. Ze začátku má trochu depku, ale pak mu dojde, že si na lodi může dělat co chce. Takže si užívá všeho, co mu loď nabízí. Třeba spí v luxusním apartmá, do kterého se zjevně vloupal. Ale nesuďme ho. Časem to začne být nuda, protože jediný s kým si může pokecat je barman-robot. Chvíli se snaží uvést se zpět do hibernace, chvíli zase dostat se do kabiny k posádce a probudit je. Ani jedno z toho se mu nepovede.

Je tam jedna pasažérka, která se mu líbí a tak ji probudí, aby nebyl tak sám. Hups spoiler. Jasně ze začátku má nějaké to morální dilema jakože by neměl, ale my co jsme viděli trailer víme, že to stejně udělá. A pak jí to neřekne :-o. To je co? To je zvrat. A tak tam spolu nějakou tu dobu společně kosmicky skotačí. Mezi tím, se loď pomalu pořád rozbijí a rozbijí.

Následuje další nečekaný zvrat a to když barman-robot prokecne Auroře (to je ta dívka, co probudil), že za jejím probuzením nestojí nehoda, ale Jim (cha už jsem si vzpomněla … kecám jsem si to našla). Zlobivý robot na součástky s ním. Úplně vidíte v jeho tváři, že to udělal schválně. Takže se Aurora nasere a chvilku se s ním nechce bavit. Jako s Jimeme, ne s robotem. Ten jim tam děla robo-vrbu. Střídavě. Aby se v tom baru nepotkali.

Na krátký okamžik se tam objeví i člen posádky, který se vinou další poruchy probere. Nicméně celkem brzo umře, (ou shit zase spoiler) je tam jenom proto, aby těm dvou řekl, že loď je rozbitá a v podstatě jim dal přístup do zdravotnického centra. Následuje vysoce akční scéna, kdy se Jim obětuje, aby zachránil celou loď a všech 5000 pasažérů, kteří vesele chrupkají v hibernačních komorách. Z čehož je Aurora samozřejmě naměkko. Pak následuje další srdceryvná scéna, kdy je Jim v ohrožení a málem umře, ale protože mají přístup do zdravotnického centra (takže, ne ten týpek z posádky tam nebyl zbytečně) tak ho Aurora oživí, teda spíš zdravotnický robot. A happyend je tu. A žili šťastně až do smrti.

Takže je to takový klasický romantický film akorát, že ve vesmíru. S filozofickou pointou Carpe diem. Film mě moc nenatchnul, ale ani neurazil. Nic, co bych musela vidět znovu. Sorry Chrisi.

Hodnocení

4 roboti z 5

O filmu