film

Most špiónů

Film nominovaný na oskara v roce 2016. Taky je to film podle skutečné události. Je to o jednom pánovi, který rád vyjednával a jakože hodně dobře. Odehrává se to myslím někdy v roce 1957 (jestli to potřebujete vědět). No já v dějepise nikdy moc nevynikala, takže úplně nevím kdo s kým a za kolik, ale kupodivu to není až tak podstatné. Film jsem si užila i tak.

V podstatě jde o to, že máte USA a máte Německo. V USA máte špióna a všichni američani jsou na něho jako docela nasraný, chápete prostě špion. Nicméně, vzhledem k tomu, že existuje taková ta spravedlnost, tak i špion dostane advokáta, aby ho hájil. A tady přichází na scénu náš hlavní hrdina James Donoven (vypadá podobně jako Tom Hanks). James dělá co může a tak náš špion nedostane trest smrti. James totiž ukecá soudce, aby si špiona ještě chvilu nechali, protože by se mohl hodit. Měl pravdu ten chlapec. Nicméně Jamese nemá nikdo rád, všichni jsou nasraný, že zachránil špiona. Dokonce se ho pokusí zabít :-O. Ale nebojte přežije, aby film mohl pokračovat.

Za pár let sověti zajmou dva američany. Jeden je letec, takže se amíci bojí, že by mohl něco prokecnout a tak ho chtějí zpátky. Druhý je student, ten byl prostě ve špatnou dobu na špatné straně zdi. Ten pro amíky zase tak důležitý není, ale kdyby se ho náhodou podařilo zachránit, proč ne.

Druhá polovina filmu je vyjednávačský koncert. Dva za cenu jednoho. A on to dokáže chlapec šikovná. Ups spoiler. No Jamese mají zase všichni rádi. Je to hrdina.

Ze všech nominovaných filmů na oskara 2016 bych vybrala právě tento. Nicméně názor poroty byl jiný a vyhrál to Spotlight, ale o tom až někdy jindy.

Hodnocení

4 mosty z 5

O filmu