seriál

Hra na oliheň

Tenhle seriál je hitem roku 2021. Zejména na Netflixu. Diváci po něm šílí. Nejen, že trhá rekordy ve sledovanosti, lidé si dokonce kupují boty nebo oblečení, které se v seriálu objevilo. Proč je to vlastně taková pecka? A je to vůbec pecka?

Děj není nijak složitý, dal by se označit dvěma slovy „kdo přežije“ (ne, nemá to nic společného s nejoblíbenější reality show). V sérii několika dětských her se utkají stovky hráčů a kdo vyhraje odnese si nemalou výhru. K prohraje – zemře. Seriál se odehrává v Jižní Koreji a hráči jsou lidé, kteří jsou extrémně zadlužení a tohle je patrně jejich jediná šance, jak dluhy splatit. Sledujeme hlavního hrdiny, který žije se svou matkou. Je to takový flákač, který většinu peněz utratí při sázení na koně. U těchto žánrů, vlastně hned o začátku víte, jak to dopadne, protože pravděpodobnost, že by hlavní hrdina v některé hře neuspěl je velmi malá. Ale i přes to, že je seriál dost předvídatelný je i napínavý.

Lidé hrají jednoduchou hru a buď vyhrají nebo prohrají. Jak prosté. A ať už se tam stane cokoliv, tak stejně víte, kdo bude ten poslední, který to přežije a odnese si prasátko plné peněz. Tak proč po tom lidé tak šílí? Asi že je to jednoduché, barevné a korejské. Nebo má spousta lidí prostě jen rádo násilí.

Hodnocení

4 kuličky z 5

O seriálu