seriál

The OA

PART I

Jedinečný seriál, který není pro každého. Není to zrovna oddechovka u které budete v pohodě žehlit. Tohle musíte vnímat a přemýšlet o tom. Předstírat, že tomu věříte dokud skutečně neuvěříte. Je těžké popsat o čem seriál je. Vysvětlit všechny možnosti, všechny vrstvy příběhu. Možností je hodně a jste omezeni jen svou fantazií. Hlavní hrdinka je dívka jménem Nina/Prairie/The OA. Ani jméno hlavní postavy není úplně jasné. Může být kýmkoliv. Obyčejnou dívkou s postraumatickým šokem, dívkou v komatu, schyzofreničkou, může se jí to všechno zdát. Může to být i anděl. Záleží na vás, co si vyberete. Otázek je spousta. Proč musí být dveře otevřené? Proč potřebuje pět lidí? Jsou to náhodní lidé nebo něčím výjímeční? Je agent FBI tím za koho se vydává? Kde je Homer? (nemyslím toho ze Simpsonů, ten je samozřejmě u Vočka)

Až uvidíte poslední díl, budou se vám všechny tyto otázky honit hlavou. A na konci budete buť ohromeni a klasicky (jak už to u tohoto typu seriálů bývá) nadávat, že teď to přece nemůže skončit nebo budete naštvatně kroutit hlavou, co to bylo kravinu a proč jste s tím ztráceli čas. Tak nebo tak budete stejně chtít vidět další sérii. A doufat, že pochopíte. Ale i kdyby už žádná další série nepřišla – nevadí. Někdy je to i lepší. Rozuzlení vás pak nemůže zklamat. Protože rozuzlení bude na vás.

Ach, ta hudba.

PART II

Po více než dvou letech tu máme druhou sérii. Některé otázky byly zodpovězeny, další byly položeny. Je to pořád bizardní jak první série, ale už alespoň tuším o čem to je. Cestování mezi dimenzemi.

Hodnocení

5 pohybů z 5

O seriálu