seriál

Alice in Borderland

Tento seriál je žánrově podobný Hře na oliheň. Nebo Hra na oliheň je podobná Alice in Borderland. Záleží, který seriál uvidíte první. Nacházíme v Tokiu. Sledujeme partu kluků, kteří se poflakují po ulici. Podobně jako u Hry na oliheň poměrně brzy známe hlavního hrdiny, takže ať se stane cokoliv, víme, kdo přežije.

Schovávají se zrovna na záchodech, když najednou zjistí, že nefunguje elektronika. A z ulic zmizeli lidé. Vypadá to, že celé Tokio je prázdné. Šipky je však dovedou do budovy, kde jsou vyzvání, aby si zahráli hru. Jak jinak na život a smrt. Před každou hrou se nachází karta, která určuje obtížnost hry. Nebo si to hráči alespoň myslí. Když hru dohrají, prodlouží se jim visum o několik dnů. Počet dnů odpovídá číslu na kartě. Když jim visum vyprší zemřou. Sestřelí je červený laser, kterým je snad po celém městě.

Každý večer se ve městě rozsvítí budovy, ve kterých se hráči mohou zúčastnit nějaké hry. Většina her je spíše logická a mnohdy v nich nikdo umřít nemusí. Ale může. A lidé se zabíjejí, i když nemusí. Po pár hrách nám z trojce chlapců, zůstane jen jeden. Ten se následně přidá (i když možná ne úplně dobrovolně) ke zvláštnímu kultu. Skupina lidí, kteří hrají hry, aby sbírali karty. Nosí je svému vůdci, který si myslí, že když sesbírá všechny vrátí se zpátky do normálního světa.

Závěr série ale napovídá, že tak jednoduché to nebude. Je poměrně jasné, že bude další série, trochu se ale bojím, že bude hodně podobná té první. Spousta otázek, ale žádné odpovědi. Jen doufám, že to bude mít nějakou pointu. Že to scénáristi nevymýšlí za pochodu.

Hodnocení

4 karty z 5

O seriálu